• Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo

Hra Oldřicha Daňka „Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo“ zahrnuje čtyři samostatné povídky. Spojuje je téma vztahu muže a ženy v průběhu času a historických situací. Studio Hamlet Železný Brod nastudovalo v režii Zdeňka Lindnera příběh athénský a příběh flanderský. Stejně jako ve většině svých her se i zde Oldřich Daněk zabývá morálkou a stojí vždy na straně klasických morálních zásad. Ač na první pohled může historická látka připadat divákovi poněkud vzdálená a nezajímavá, téma zůstává více než aktuální a zajímavé.

V podání Studia Hamlet uvidíte dvě povídky:

„Příběh athénský“ o právu a kráse je z roku 322 př. n. l. Theukros, soudcův syn z Rhodu, přijíždí k slavné athénské hetéře Fryné, kdysi souzené za bezbožnost. Chce na vlastní oči vidět onu překrásnou ženu, která byla pro krásu svých ňader u soudu osvobozena. Všechno dopadne ale trochu jinak.

„Příběh flanderský“ o čase a hledání pravdy je z roku 1362. Vypráví o Filipě Henegavské, královně anglické a o mladém kronikáři Jeanovi Froissartovi, který si uchoval svou volnost v hledání pravdy a ještě v něčem víc.

Premiéra: 18. 11. 2017, Městské divadlo Železný Brod

Hrají: Veronika Langerová, Blanka Drbohlavová, Iva Chaloupková, Zdislava Bohuslavová

Režie: Zdeněk Lindner

Délka představení: cca 70 minut bez přestávky

Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo

webdesign: Petr Fabián