• O nejslavnějším zmrtvýchvstání

Pašijová hra „O nejslavnějším zmrtvýchvstání“ jednoho z aktuálně nejúspěšnějších českých autorů, Tomáše Vůjtka, je naším novým představením. Mimochodem Tomáš Vůjtek je kmenovým dramaturgem Komorní scény Aréna v Ostravě a ta získala opět cenu Divadlo roku (za rok 2017) a jeho text „Smíření“ získal 1. cenu za nejlepší uvedenou českou hru. Jsme pyšní, že děláme pašije tak kvalitního autora.

Se svými texty se Tomáš Vůjtek dotýká velmi bolestných témat naší historie, ať už se jedná o komunismus nebo nacismus… Jeho hry v sobě skrývají spoustu hořkého humoru, musíte se smát, ale uvnitř vás mrazí. Všechny jeho texty nesou konkrétní sdělení schované v hávu sarkasmu a ironie. Tomáš Vůjtek ale má rád i lidové divadlo, a  tak zpracoval vánoční i velikonoční téma.

Pašije „O nejslavnějším zmrtvýchvstání“ napsal „po svém“. Inspiroval se vším, co o pašijích věděl a velmi srozumitelným jazykem předložil známé téma nejširší veřejnosti.

Ve hře se představí členové Studia Hamlet, dále přátelé a známí Hostince u Boučků na Malé Skále a turnovský underground, spolu tak vystoupí lidé nejrůznějších profesí a zájmů. Hrají i lidé, kteří nikdy předtím nehráli, zpívají i ti kteří nikdy předtím nezpívali. Samotné nastudování bylo velmi komplikované a nelehké, premiéra zůstává vlastně pro všechny velkou neznámou. Ale právě to je to krásné. Ta hra není jen něco „mrtvého“, co obnovujeme, nerekonstruujeme starý text. Nehrajeme jen o tom, že Ježíš vstal z mrtvých – to už všichni znají. Vůjtkův text je o tom samozřejmě taky, ale především je o naději. O tom, že nás možná čeká něco hezkého i potom… kdo to ví?

Tak se přijďte podívat na naše pašije, nejspíš to dobře dopadne – s tím Ježíšem i s námi ostatními.

Režie: Zdeněk Lindner

Dramaturgie a produkce: Ivana Vondra Skokanová

Hudba: Michaela Pálka Plachká


Osoby a obsazení:

Opovědník Zdislava Bohuslavová

Pilát Oldřich Bezděčík

Kaifáš Mojmír Babáček

Tomáš Blanka Drbohlavová

Jan Alžběta Bezstarostová

Petr Lucie Bariová

1. generál Jiří Víšek

2. generál Jiří Richter

3. generál Tomáš Maňásek

Anděl Eva Olivová

Mastičkář Jiří Boháč

Máří Magdalena Iva Chaloupková

Další Marie Monika Hazdrová Schneiderová, Štěpánka Víšková

Zahradník/Ježíš Pavel Homolka

Luciper Luboš Mařan

Satan Jiří Víšek

Belzebub Tomáš Maňásek

Adam Petr Macháček

Eva Zdislava Bohuslavová

Dismas Vladimír Bažant

Hudebnice Dita Procházková, Anežka Šťastná


webdesign: Petr Fabián